7 uczelni w strefie Nauka dla Przemysłu!

18.09.2024

Targową tradycją stał się udział uczelni i ośrodków badawczych we wspólnej strefie Nauka dla Przemysłu. Uczestnicy targów mają niepowtarzalną okazję na poznanie szerokiej oferty B&R ośrodków naukowych z całej Polski. W tym roku swój udział potwierdziło już 7 uczelni.

targi-kompozyt-expo-2023 (25).jpg [894.92 KB]

 

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Katedra Biomateriałów i Kompozytów

Działalność naukowa Katedry Biomateriałów i Kompozytów skupia się na biomateriałach, czyli materiałach dla medycyny oraz na różnego rodzaju materiałach kompozytowych. Prace badawcze prowadzone są w zakresie projektowania nowych materiałów, ich wytwarzania i modyfikacji, a także oceny różnorakich właściwości chemicznych, fizycznych, mechanicznych i biologicznych. Bardzo często dwa obszary badawcze wzajemnie się przenikają i uzupełniają, dzięki czemu opracowywane są m.in. nowoczesne biomateriały kompozytowe.

 

Politechnika Krakowska / Centrum Transferu Technologii

Politechnika Krakowska kładzie bardzo duży nacisk na transfer innowacyjnych technologii do przestrzeni gospodarczej. Naukowcy Politechniki Krakowskiej nieustannie pracują nad nowymi wynalazkami o wysokim potencjale wdrożeniowym. Centrum Transferu Technologii jest jednostką Politechniki Krakowskiej stanowiącą ogniwo łączące naukę z biznesem, tworząc warunki organizacyjne, prawne i finansowe umożliwiające sprawny transfer technologii. Realizuje kompleksową obsługę procesu komercjalizacji wiedzy.

 

Politechnika Łódzka, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Instytut Włókiennictwa

Politechnika Łódzka, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów od lat realizuje projekty badawczo-rozwojowe z zakresu włóknistych kompozytów polimerowych. Opracowane innowacje to: przewodzące polimerowe nanokompozyty do zastosowań w elektronice noszonej, polimerowe kompozyty resorbowalne do zastosowań w medycynie, polimerowe kompozyty dźwiękochłonne i konstrukcyjne, w szczególności biodegradowalne. 

 

Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej

Wydział Inżynierii Materiałowej prowadzi badania naukowe oraz prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe w zakresie zaawansowanych materiałów inżynierskich, w tym materiałów kompozytowych. Profil działalności dydaktycznej i naukowej Wydziału dostosowany jest do potrzeb i oczekiwań nowoczesnego przemysłu, m.in. motoryzacyjnego, lotniczego i energetycznego. Absolwent WIM posiada wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, technologii wytwarzania, przetwórstwa oraz badań właściwości i struktury nowych materiałów do zastosowań w praktyce przemysłowej.

 

Politechnika Wrocławska

Działalność Wydziałów: Chemicznego i Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej związana jest z szeroko pojętą fizyczną i chemiczną modyfikacją polimerów. Prowadzone są badania w zakresie otrzymywania i oceny właściwości kompozytów biodegradowalnych i biorozpraszalnych, nanokompozytów z warstwowymi napełniaczami, rozwoju metod przetwórstwa i recyklingu polimerów i kompozytów polimerowych. Opracowujemy i realizujemy techniki wytwarzania materiałów i konstrukcji lekkich przy wykorzystaniu własnego sprzętu: nawijarek (wytwarzanie rur, butli, zbiorników), RTM, autoklawów, pultruzji. Dysponujemy szeroką gamą sprzętu analitycznego: DSC, dyfraktometr rentgenowski, TG, DTA, DMA i wiele innych.

 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, powołany decyzją Sejmu RP 1 stycznia 2009 r., Przejął spuściznę dwóch uczelni tworzących podwaliny zachodniopomorskiego szkolnictwa wyższego - Politechniki Szczecińskiej (założonej w 1946) i Uniwersytet Rolniczy (założony w 1954). Strategia Rozwoju wskazuje kierunki rozwoju uczelni na lata 2011-2020 w podstawowych obszarach działalności tak, aby przygotować ją na zmiany wynikające z nowych wyzwań stawianych przez otoczenie zewnętrzne i uwarunkowania.

Odbierz bilet na targi już teraz i zaplanuj spotkania z wystawcami!

zarejestruj się

 

kompozyt-expo-2022 (21).jpg [238.67 KB]