-
Program wystąpień
- Strefa Pokazów, hala Wisła
-
środa 04.10.2023Strefa Pokazów
-
11:00 - 11:30
Wykorzystanie włókien biodegradowalnych w procesie infuzji
Studenckie Koło Naukowe "PRzeTwórcy" na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej i firma Rymatex Sp. z o.o.
-
11:30 - 12:15Strefa Pokazów
Mobilny system do aktywnej termografii C-CheckIR
-
Jarosław KnapekO prelegencie
Firma: EC TEST Systems
W czasie prezentacji uczestnicy będą mogli zobaczyć inspekcję obiektów wykonanych z kompozytów węglowych oraz szklanych.
System składa się z głowicy pomiarowej, wyposażonej w kamerę termowizyjną wraz ze źródłem wymuszającym oraz z jednostki sterującej. -
-
12:15 - 12:45
ROHACRYL, jako nowy produkt piankowy firmy Evonik.Metoda redukcji kosztów produkcyjnych dla branży jachtowej poprzez zapewnienie mniejszej absorpcji żywic.
-
dr. inż. Michał SobolewskiO prelegencie
-
Ron van HoornO prelegencie
ROHACRYL™ SW jest to nowo opracowana pianka o bardzo małych komórkach zamkniętych zapewniającą niską chłonność żywicy. Ten przyjazny dla środowiska materiał charakteryzuje się stabilnością termiczną oraz doskonałymi parametrami mechanicznymi. Ten nowatorski produkt jest idealny do lekkich konstrukcji przekładkowych w szerokiej gamie zastosowania m. in. w branżach: energetyka wiatrowa, motoryzacja, sprzęt sportowy, morska.
ROHACRYL™ SW jest łatwy do termicznego formowania oraz może być obrabiany za pomocą standardowych maszyn CNC.
-
-
12:45 - 13:30Strefa pokazów
Przyszłość łodzi rekreacyjnych
W Strefie Pokazów zaprezentujemy proces tworzenia pierwszej na świecie łodzi rekreacyjnej w klasie do 6 metrów z napędem wodorowym. Projekt jest owocem współpracy trzech firm: CS Kompozyty Sp. z o.o., mPower Sp z o.o. oraz Multichem Sp. z o.o.. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia, udało nam się stworzyć łódź, która stanowi prawdziwą perełkę ekologicznej inżynierii.
Rozpoczynając od fazy projektowania, poprzez inżynieryjne wyzwania, aż po zaawansowane techniki produkcji, chcielibyśmy podzielić się etapami tej inspirującej podróży w stronę ekologicznej innowacji, która redefiniuje standardy branżowe.
W produkcji łodzi wykorzystaliśmy najnowszej generacji bezemisyjny napęd autorstwa spółki mPower, który redukując emisję spalin i hałasu, przyczynia się do czystszych i cichszych wód. Nasza łódź rekreacyjna to nie tylko osiągnięcie technologiczne, ale także wyraz dbałości o detale. Podczas procesu produkcji wykorzystaliśmy bezstyrenowe materiały kompozytowe oraz farby o niskiej zawartości VOC. Połączenie to gwarantuje zarówno piękny wygląd, jak również redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery.
-
13:30 - 14:00
Fibratech z Polski opracował ekonomiczne koło z włókna węglowego jako realną alternatywę dla aluminium.
-
dr. inż. Michał SobolewskiO prelegencie
-
-
-
Czwartek 05.10.2023
-
10:30 - 11:00
Dodatki i materiały bazowe do produkcji kompozytów.
-
Łukasz KordonO prelegencie
-
-
11:00 - 11:30
Wykorzystanie włókien biodegradowalnych w procesie infuzji
Studenckie Koło Naukowe "PRzeTwórcy" na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej i firma Rymatex Sp. z o.o.
-
11:30 - 12:15Strefa Pokazów
Latest Innovation in composite materials using Tuball™ Graphene Nanotubes
-
Ravi Mohan DabralO prelegencie
This presentation highlights Tuball Graphene Nanotubes' game-changing role in revolutionizing composite materials. Focusing on electrical properties, it explores how these nanotubes enhance conductivity in SMC, Gel Coats, and GRP structures, while also strengthening carbon fiber composites. The discussion covers benefits, challenges, and future prospects, showcasing how Tuball Graphene Nanotubes reshape industries, enabling advanced applications and extending material lifespan. This technology heralds a new era of high-performance materials, poised to transform diverse sectors.
-
-
12:15 - 13:00
Recykling zbiorników wodorowych
-
Piotr WiduchO prelegencie
-
-
13:00 - 13:30
Druk 3D na Wielką Skalę: Analiza Cech i Wszechstronne Zastosowanie Przemysłowych Drukarek 3D
-
Oliwia NowakO prelegencie
Naszą prezentację poświęcamy przemysłowym drukarkom 3D - rewolucyjnym urządzeniom, które zmieniają oblicze przemysłu.
Dzięki tym zaawansowanym maszynom, możliwości tworzenia trójwymiarowych obiektów są nieograniczone. Dowiedz się, jakie sektory przemysłu już korzystają z druku 3D, jakie korzyści niesie ta technologia, i jakie możliwości otwiera dla przemysłu.
Czekają na Ciebie przykłady zastosowań, najważniejsze cechy drukarek przemysłowych, inspirujące sukcesy i spojrzenie w przyszłość, gdzie tylko nasza wyobraźnia jest ograniczeniem. Podczas prezentacji poznasz główne cechy przemysłowych drukarek 3D oraz innowacyjne rozwiązania w drukarkach od UBOT Technologies!To opowieść o technologii, która odmienia przemysł i kształtuje naszą przyszłość!
-
-
13:30 - 14:15
Projekt polsko-norweski OFFSHORE
-
dr inż. Rafał KozeraO prelegencie
-
-