27 prelegentów z Polski, Danii i Niemiec, 1044 uczestników live, 10 godzin prezentacji i dyskusji i aż 7 bloków tematycznych – tak w skrócie można podsumować premierową edycję CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO®, która odbyła się w dniach 17-18 listopada br. Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Politechnika Warszawska połączyły siły i przygotowały wyjątkowe wydarzenie online łączące świat biznesu i nauki.

Harmonogram spotkań

I. Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych

TADEUSZ-UHL

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl

Akademia Górniczo-Hutnicza im.Stanisława Staszica w Krakowie
Członek Rady Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN

Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych - wykład wprowadzający

Kontakt do Prelegenta: tuhl@agh.edu.pl

KRZYSZTOF-DRAGAN

Płk dr hab. inż. Krzysztof Dragan, prof. ITWL

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych
Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych


Kontakt do Prelegenta: krzysztof.dragan@itwl.pl 

DARIUSZ-KNAPEK

Dariusz Knapek

EC Test Systems Sp. z o.o.

C-CheckIR - system do wykrywania suchych miejsc w kompozycie 


Kontakt do Prelegenta: dariusz.knapek@ects.pl

POLON-IZOT-KOLBUSZEWSKI  POLON-IZOT

Mgr Mariusz Kolbuszewski, mgr Konrad Damski

POLON-IZOT Sp. z o.o.

Kontrola jakości on-line/at-line w materiałach kompozytowych


Kontakt do Prelegenta: k.damski@polonizot.pl


Tomasz Howiacki

SHM System Sp. zo.o. Sp. komandytowa

Pomiar odkształceń i przemieszczeń czujnikami światłowodowymi DFOS podczas badań elementów kompozytowych


Kontakt do Prelegenta: tomasz.howiacki@shmsystem.pl


II. Naprawy struktur kompozytowych

SUSANNE-KROLL


Dipl.-Ing., MBA Susanne Kroll

Fraunhofer-Institut für Werkzeugmaschinen und Umformtechnik IWU
Repairs of composite structures - wykład wprowadzający


Kontakt do Prelegenta: susanne.kroll@iwu.fraunhofer.de

LARS-BERNHAMMER

Lars Oliver Bernhammer

Siemens Gamesa
Mechanical Testing for Offshore Blades in SGRE


Kontakt do Prelegenta: Lars.bernhammer@siemensgamesa.com

Tomasz Stafecki

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.
Naprawa kompozytowa konstrukcji nośnej samolotu


Kontakt do Prelegenta: tomasz.stafecki@lotams.com

MACIEJ-KNUTH

Maciej Knuth
Milar Sp. z o.o.
Materiały do napraw struktur kompozytowych


Kontakt do Prelegenta: m.knuth@milar.pl 

III. Kompozyty tworzone z pasją - wyzwania, problemy, nowe technologie, perspektywy

ANDRZEJ-CZULAK



Dr Andrzej Czulak

Polski Klaster Technologii Kompozytowych
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN
- prowadzący debatę

Holger-Seidlitz



Univ.-Prof. Dr.-Ing. Holger Seidlitz
Brandenburg University of Technology (BTU) Cottbus-Senftenberg


Martin-Kretschmann



Dipl.-Ing. Martin Kretschmann
Brandenburg University of Technology (BTU) Cottbus-Senftenberg


Adam-Szatkowski


dr inż. Adam Szatkowski MBA
Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET

BARTOSZ-PIOTROWSKI


dr hab. Bartosz Piotrowski,
prof. ASP Wwa

Dyrektor Działu Rozwoju Produktu
Główny Projektant Wzornictwa Przemysłowego PESA

SEBASTIAN-PASZKO


Sebastian Paszko

Prezes Zarządu
ENGINEO Sp. z o.o.

ANNA-SOWA


Anna Sowa-Jadczyk
 
Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu w MARR

ALBERT-LANGKAMP


Dr Albert Langkamp

Managing Director Rolls-Royce University Technology Centre for "Lightweight Structure and Materials and Robust Design"
Representative of the Institute for Lightweight Engineering and Polymer Technology for Poland and Czech Republic

KRZYSZTOF-POWROZNIK


Krzysztof Powroźnik

AGH Racing Team


I. Sesja tematyczna firmy 3M

STEFAN-FRIEDRICH

Stefan Friedrich

Technical Manager, 3M Deutschland GmbH
3M™ Dyneon™ PTFE Compounds and TFM™ Modified PTFE Compounds


Kontakt do Prelegenta: sfriedrich@mmm.com

II. Projektowanie wyrobów i konstrukcji kompozytowych wspomagane komputerowo

MAIK GUDE

Prof. Dr.-Ing. habil. Dipl.-Math. Maik Gude

Technische Universität Dresden
Continuous digitalisation and simulation within the development process of hybrid composite structures - wykład wprowadzający


Kontakt do Prelegenta: maik.gude@tu-dresden.de

MICHAL-KRZYSZTOPORSKI

Michał Krzysztoporski

CAMdivision Sp. z o.o.

NX Composites. Zintegrowane rozwiązanie CAD/CAM/CAE dla branży kompozytowej


Kontakt do Prelegenta: M.Krzysztoporski@camdivision.com



Dr inż. Piotr Harnatkiewicz

Prezes Zarządu KOMES Sp. z o.o., Założyciel Grupy KOMES

Ocena wytrzymałości doraźnej oraz zmęczeniowej konstrukcji kompozytowych – problemy i wyzwania


Kontakt do Prelegenta: harnatkiewicz@komes.pl

III. Recykling kompozytów

ANDRZEJ-BLEDZKI

Prof. dr hab. inż. Andrzej Błędzki

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN

Recykling kompozytów - wykład wprowadzający


Kontakt do Prelegenta: andrzej.bledzki@gmx.de 

ANDRZEJ-ADAMCIO

Andrzej Adamcio

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANMET


Kontakt do Prelegenta: m.sobczyk@anmet.com.pl

IV. Nanocząstki w kompozytach - korzyści a bezpieczeństwo ich stosowania

ANNA-BOCZKOWSKA

Prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska

Politechnika Warszawska
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN
Członek Rady Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych

Nanocząstki w kompozytach korzyści a bezpieczeństwo ich stosowania - wykład wprowadzający


Kontakt do Prelegenta: anna.boczkowska@pw.edu.pl

PAULINA-LATKO-DURALEK

Dr inż. Paulina Latko-Durałek

TMBK Partners Sp. z.o.o.


Kontakt do Prelegenta: paulina.latko@tmbk.pl

BARTLOMIEJ-BERESKA

Dr inż. Bartłomiej Bereska

C-L Sp. z o.o.


Kontakt do Prelegenta: b.bereska@c-l.pl



Jeśli masz pytania napisz do nas: kompozyty@targi.krakow.pl