Composites United e.V. (CU) to jedno z największych na świecie stowarzyszeń zajmujących się technologiami kompozytowymi konstrukcji lekkich. Około 350 członków połączyło swoje siły w tej wysokowydajnej organizacji przemysłowo-badawczej, aby wspólnie opracowywać rozwiązania dla lekkich konstrukcji przyszłości. CU promuje przemysłowe wykorzystanie hybrydowych, wysokowydajnych lekkich materiałów z kompozytami włóknistymi, a także wspiera ich zrównoważone wykorzystanie. Aby osiągnąć ten cel, stowarzyszenie wspiera swoich członków m.in. w pozyskiwaniu projektów, prezentowaniu ich umiejętności na krajowych i międzynarodowych imprezach i targach oraz poprzez specjalne oferty edukacyjne.

Polski rynek kompozytowy jest bardzo zróżnicowany i cechuje się stabilnym wzrostem oraz wysokim poziomem innowacyjności. Composites United od kilku lat utrzymuje kontakty z polskimi kontrahentami, a od bieżącego roku formalnie nawiązało współpracę z Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych (PKTK). W tym roku stowarzyszenia zaprezentują się na wspólnym stoisku targowym, które będzie mieścić aż 20 firm.

Polscy i niemieccy goście, oprócz wystawy na wspólnym stoisku, wzbogacą program konferencyjny, który poza ciekawymi tematami technologicznymi jak np.: „Technologie Wodorowe” lub „Zrównoważony Rozwój i Recykling”, obejmie warsztaty nt. „Współpracy Polsko-Niemieckiej”.

"Będzie to doskonała okazja dla członków CU do zapoznania się z graczami z Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Już teraz cieszymy się na wiele ciekawych dyskusji na naszym stoisku." powiedział Dr Gunnar Merz, CEO Composites United e.V..